23 Temmuz 2014 Çarşamba

Batmanın Yeni Yüzü "Batman Belediyesi Vizyon Projesi"

Batman Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Turgut Özal Bulvarı’nın dönüşümü

15 Ağustos 2012 Çarşamba 10:21
Bu haber 2432 kez okundu
Batmanın Yeni Yüzü


       Batman Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Turgut Özal Bulvarı’nın dönüşümü projesi uygulamasına başlandı. Sürdürülecek çalışmalar nedeniyle Atatürk parkından Adliye Sarayı kavşağına kadarki yol tek yönlü olarak araç trafiğine kapatılmıştı. 
       Kentsel dönüşüm projesi kapsamında kente nefes aldıracak olan ve aynı zamanda Batman Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Turgut Özal bulvarının dönüşüm projesinin uygulanması sürdürülüyor. Üç aşamada tamamlanacak projenin birinci etabı olan Atatürk parkından eski devlet hastanesi kavşağına kadarki 1 kilometrelik bölümünün yapımına başlanması nedeniyle  trafik tek yönlü olarak araç trafiğine kapatılmıştı.  Çalışmalar nedeniyle yaşanabilecek olası sıkıntıları en aza indirmek amacıyla trafik sol taraftan Mahatma Gandi Caddesi, sağ taraftan ise İnsan Hakları Bulvarına yönlendirildi.

        Bir süre önce Batman Belediyesi tarafından  projenin esnaf ve halka tanıtılması amaçlı düzenlenen toplantıda Diyarbakır caddesinin mevcut haliyle ihtiyacı karşılayamadığı için hiç kimsenin memnun olmayacağını dile getiren Başkanvekili Temel, “Diyarbakır caddesi mevcut haliyle tıkanmıştır. Alt yapı artık kaldırmıyor. Bir yağmur yağar, hayat felç olur.  Biz bundan hareketle beş yıllık stratejik planımızda vizyon proje olarak bu projeyi dahil ettik. Bu proje ile esas olarak kazanan yine Diyarbakır caddesi esnafı ve Batman halkıdır.  Proje aksamasın diye mali boyutu, emek ve zamanımızı buna göre ayarladık. İnşallah en iyi şekilde de tamamlayacağız. Bugüne kadar yaptığımız hiçbir çalışmada halkımızla, esnafımızla karşı karşıya gelmedik, gelmeyeceğiz de. Proje ile hiçbir esnafımız mağdur olmayacak, aksine kazanacaktır. Bu belediye sizin belediyeniz, bu proje de sizin projeniz. Çalışmalarımızın her safhasında sizlere soracağız, sizin görüş ve önerilerinizi de alarak kentimizin bu en büyük problemini bu proje ile çözeceğiz” şeklinde konuşmuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Batman'daki en büyük sorun nedir?

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

ARŞİV